Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сложна думичка`нова чуждица`газарско наименование`, ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сложна думичка`нова чуждица`газарско наименование`, ?

    некой тунинг или авто наменования,прочетени вав форума на ги разбирам,може и да не сам само ас,за сеа се сещам само за брууст,ЕПИР....... та молбата ми до шефовете тук,модератори,да пуснат некой тема за разяснение с заглавие`сложна думичка`нова чуждица`газарско наименование`,или кот решите там.Принципа,колега,нов който не зацепва да си пуска питанката и др. койот може да пояснява.Ако има подобна темичка,сори.Някои тунинг или авто-наименования, прочетени във форума не ги разбирам. Може и да не съм само аз. За сега се сещам само за брууст (вероятно - бууст), ЕПИР (вероятно ePER) ... та молбата ми до шефовете тук, модератори, да пуснат някаква тема за разяснение със заглави "сложна думичка", "нова чуждица", "гъзарско наименование" или каквото решите (там). Принципът е, колега, нов, който не зацепва, да си пуска питанката и др. който може да пояснява. Ако има подобна темичка, сори. Колега, такава тема може и сам да си пуснеш. Не е работа на модераторите да пускат теми.Затова е форум, който каквото не му е ясно, да пита. Пък който (си мисли че) знае, му отговаря.Напиши кои термини не са ти ясни, и все някой ще ги разясни.Мисля че обаче ще трябва и тема, превод на твоето писание Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: сложна думичка`нова чуждица`газарско наименование`, ?

    vin_d написа:
    Колега, такава тема може и сам да си пуснеш. Не е работа на модераторите да пускат теми.Затова е форум, който каквото не му е ясно, да пита. Пък който (си мисли че) знае, му отговаря.Напиши кои термини не са ти ясни, и все някой ще ги разясни.Мисля че обаче ще трябва и тема, превод на твоето писание Модераторски екип на fiat-bg.org
    Действително ще трябва тема за разяснения, особено в частта за "другият койот" появил се някак си срамежливо между редовете.
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #3
      Не се стърпях просто. Ами колега, ти български незнаеш, искаш сложни термини да научиш....
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        Родна реч, омайна, сладка!
        ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

        Коментар


          #5
          Имахме някъде такава тема, за разясняване на термините!

          Коментар


            #6
            Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Yellow_Flash_Colorz_PDT_12 знам,че можех и сам да си пусна темичка,мислех си за др.Ма кому е нужно да ползваме сложни и не наши думи ми се струва,който не ги разбираме доста хора.

            Коментар


              #7
              За това си прав - понякога ползваме излишно чуждици. Но пък повечето от тези "думички", които ти имаш предвид, са технически термини, които или са съкращения, или нямат точен превод на български. А и повечето "стари" технически термини също са чуждици. Например - турбо, вариатор, динамо, генератор, амбриаж, "аксиален" лагер и т.н., но са навлезли в езика ни.Иначе да, аз също съм против да се ползва чужда дума, в случай че си имаме хубава наша - например "съединител" вместо "амбриаж" и т.н.

              Коментар


                #8
                Накъде отиваме... :D
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  Накъде отиваме... :D
                  Как на къде???Към смяна на анДренажен ремък и летНи джантРи...
                  Fiat Punto 1.1 6Speed

                  Коментар

                  Working...
                  X